Як корисно провести вихідні з дитиною

«Нарешті вихідні!» — думка, яка виникає у кожної дорослої людини ввечері в п’ятницю. Адже сучасний ритм життя такий швидкий і насичений, що протягом тижня дорослим не те що не вистачає часу на спілкування з дитиною, іноді ми не встигаємо навіть за собою. Але розвиток дитини залежить не тільки від навчання у школі та кількості секцій, на які він ходить.

Саме стосунки з батьками – той фактор, від якого залежить фізичний і психічний стан дитини. Родину, де панує атмосфера добра, ласки, довіри йповаги – можна назвати щасливою. І саме спільні заняття і відпочинок створюють таку атмосферу. Тому пропонуємо вам декілька варіантів, як корисно та з задоволенням провести вихідні з дитиною.

Юний натураліст

Вивчення живої природи – заняття, яке полюбляє дитина будь-якого віку. До того ж таку прогулянку можна перетворити на захоплюючу подорож. Запропонуйте дитині відшукати різноманітні рослини та зберіть гербарій; розкажіть малечі, як працює компас; роздивіться всіх тварин, які зустрінуться на вашому шляху; поспостерігайте за життям комах, наприклад за мурахами. Наприкінці прогулянки будь-яка дитина зрадіє пікніку, бо відчує себе справжнім дослідником.

Генії творчості

Малювання, рукоділля, кулінарія – ті заняття, які обожнює кожна дитина. А от інженерне мислення можна отримати, збираючи конструктор. Серії Lego Ninjago, Star Wars, Harry Potter, Toy Story, що базуються на популярних мультфільмах та фільмах – найкращий варіант для початку. Справжній феномен конструктора – це те, що його збирання захоплює не тільки дитину, але і дорослих, що дуже зближує батьків і дітей. До того ж, під час гри lego можна ще і навчатися – мати та батько можуть розказувати малечі про кольори, форми, геометричні фігури. Можна розмовляти з дитиною і на більш складні теми – в залежності від сюжету набору.

Культурна освіта

Варто пам’ятати, що значну роль у вихованні й розвитку особистості відіграє культурна освіта. Хоча б декілька разів на місяць відвідайте з дитиною театр, музей, картинну галерею, сучасні вистави. Це чудовий варіант не тільки провести час із задоволенням, але й з користю. Бо ви маєте змогу обговорити побачене з дитиною, що гарантовано вплине на розвиток фантазії та поповнення словникового запасу.

Активний відпочинок

Такий відпочинок корисний тим, що сприяє фізичному розвитку дитини. Наприклад, футбол підтримує здоров’я серцево-судинної системи й нормалізує метаболізм, покращує опорно-руховий апарат і розвиває спритність. Гра в бадмінтон або теніс покращує настрій, тренує силу духу. Стрибки на скакалці допомагають у розвитку дихальної та нервової систем. Отже, активний відпочинок несе тільки користь.

Сімейні традиції

Якщо ваші бабуся та дідусь, двоюрідні брати та сестри живуть на іншому кінці міста, то вихідні – це саме той час, коли можна їх відвідати. Напередодні, спробуйте виготовити із дитиною сувенір або оберіть подарунок для родичів. Таким чином, ви не тільки проведете час із своєю малечею під час виготовлення подарунку, але й подасте приклад добра та безкорисливості. До того ж похід в гості – це чудова можливість весело провести час великою родиною.

Сподіваємося, що ви точно знайдете ідеальний варіант проведення вихідних з дитиною. Головне – проводити час разом, щоб не тільки весело і цікаво, але й корисно для всіх членів родини.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Загрузка ...